Reklama

Reklama

"Taniec na kościach". Rosjanie planują występy w zbombardowanym teatrze

Rosjanie chcą we wrześniu otworzyć zbombardowany teatr w Mariupolu - przekazał doradca mera miasta Petro Andriuszczenko. Sezon mają otworzyć m.in. "pokazy taneczne" i spektakl teatralny. "Taniec na kościach, występ na cmentarzu" - skomentował urzędnik.

"Nie ma dna nieludzkości, przez które nie przebiliby się okupanci" - napisał Andriuszczenko w serwisie Telegram.

Teatr w Mariupolu. Rosjanie chcą go otworzyć we wrześniu

Urzędnik zacytował oficjalny komunikat administracji okupacyjnej, zgodnie z którym otwarcie zniszczonego przez rosyjskie bomby Teatru Dramatycznego zaplanowano na 10 września.

"Nowy sezon otworzą dwa lub trzy numery taneczne i koncert muzyki pop, a także spektakl teatralny" - brzmi komunikat rosyjskich władz.

"Taniec na kościach, występ na cmentarzu. A wszystko to okupanci organizują wraz kolaborantami. Następnym razem, gdy cyniczna Rosja znów zacznie krzyczeć o humanizmie pamiętajcie o tej wiadomości" - podsumował Andriuszczenko.

Reklama

Setki zabitych w bombardowaniu. Teraz oprowadzają tam wycieczki

Na Teatr Dramatyczny w Mariupolu 16 marca spadła prawdopodobnie 500-kilogramowa bomba lotnicza. W środku ukrywali się cywile, przed budynkiem na asfalcie zamieszczono napis "dzieci". Agencja AP informowała, że w wyniku ataku mogło zginąć ok. 600 osób.

19 maja Andriuszczenko informował, że okupacyjne władze Mariupola, starając się ukryć tę zbrodnię, wywiozły ciała cywilów zamordowanych w budynku teatru i pochowały je w masowych grobach w miejscowości Stary Krym.

Zobacz też: Wojna na Ukrainie. Mariupol: W teatrze zginęło 600 osób. Rosjanie oprowadzają tam wycieczki

Z kolei na początku czerwca władze okupacyjne zorganizowały "wycieczkę" po ruinach teatru dla odwiedzającego miasto gubernatora Sankt Petersburga Aleksandra Begłowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy