Reklama

Tajne przygotowania Rosji. Ukraińcy wskazują nowy cel

Jak wynika z najnowszych ustaleń Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosja przegrupowuje swoje siły. Wszystko po to, by przeprowadzić atak na dwóch kluczowych odcinkach.

"Rosyjskie wojsko przegrupowuje siły, by wzmocnić jednostki na kierunku łymańskim, awdijiwskim i nowopawliwskim" - podano w komunikacie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ukraina. Sztab: Rosja przegrupowuje siły

W ciągu minionej doby armia rosyjska przeprowadziła dwa ostrzały rakietowe cywilnych obiektów miasta Dniepr i cztery ostrzały ukraińskich pozycji i miejscowości z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych.

"Trwa przygotowanie nowoprzybyłych zmobilizowanych rosyjskich wojskowych" - czytamy. "Te działania prowadzone są też na okupowanej części ukraińskiego terytorium" - dodają Ukraińcy. Wszystko po to, by kontynuować ofensywę na odcinku awdijiwskim i bachmuckim.

Reklama

Chodzi o miejscowość Nowopetrykiwka w obwodzie donieckim, gdzie zarejestrowano przeprowadzenie ćwiczeń strzeleckich dla zmobilizowanych. W dniach 22-23 listopada w miejscowości Staromłyniwka we wszystkich cywilnych budynkach zakwaterowano żołnierzy.

W mieście Połohy, w okupowanej części obwodu zaporoskiego na południowym wschodzie kraju, wykryto miejsce więzienia ukraińskich jeńców wojskowych i cywilów, których zatrzymano pod zarzutem współpracy ze strukturami siłowymi Ukrainy.

Czytaj też: Władimir Putin do matek poległych żołnierzy: Wszyscy kiedyś umrą

Ukraina. Putin przemówił do matek poległych żołnierzy

Po tym, jak Rosja została - najpewniej - zmuszona do odwrotu z okupowanego Chersonia, ciągnie się za nią seria porażek. Z frontu docierają coraz to nowsze informacje o poległych żołnierzach. 

Do matek zabitych wojskowych zwrócił się w ostatnim czasie Władimir Putin. Prezydent Rosji wykazał się przy tym niebywałym cynizmem. "Powiedział im m.in., że wszyscy kiedyś umrą" - napisał portal RBK-Ukraina. 

Putin podczas spotkania zwrócił m.in. uwagę, że w Rosji w wypadkach drogowych i z powodu alkoholu ginie około 30 tys. ludzi.

Prezydent dodał, że rosyjscy żołnierze, którzy walczyli przeciwko Ukrainie i polegli, "nie odeszli na marne", ich "życie miało znaczenie". 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy