Reklama

Reklama

Szwajcaria nie zgodziła się na przekazanie ich pojazdów opancerzonych przez Danię

Rząd Szwajcarii nie zgodził się, by Dania przekazała Ukrainie pojazdy opancerzone produkcji szwajcarskiej w celu wzmocnienia obrony przed rosyjską inwazją. Jako powód podano politykę neutralności - podała w środę stacja Sky News, cytując szwajcarską stację SRF. Kraj wymaga od państw, którym sprzedaje broń, aby ubiegały się o jej zgodę, jeśli chcą tę broń reeksportować.

Szwajcarski państwowy sekretariat ds. gospodarczych (SECO) odrzucił wniosek Danii dotyczący przekazania Ukrainie 20 bojowych pojazdów piechoty typu Piranha III, uzasadniając to polityką niedostarczania broni na tereny ogarnięte konfliktami.

Szwajcaria zrezygnowała z neutralności w stosunkach międzynarodowych

Szwajcaria wymaga od państw, którym sprzedaje broń, aby ubiegały się o jej zgodę, jeśli chcą tę broń reeksportować. W kwietniu szwajcarski rząd zawetował taki wniosek dotyczący produkowanej w Szwajcarii amunicji do czołgów. Odrzucił również wniosek Polski o uzbrojenie, by pomóc Ukrainie - podał Sky News.

Reklama

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę Szwajcaria zrezygnowała jednak z utrzymywanej od dawna polityki neutralności w stosunkach międzynarodowych i zgodziła się nałożyć sankcje przeciwko Rosji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy