Reklama

Reklama

Szturm w Donbasie trwa. Rosjanie przygotowują się też do dalszej ofensywy

Trwa szturm na kierunkach Siewierodoniecka i Bachmutu. Wojska rosyjskie przygotowują się także do ofensywy na kierunku Łymanu - miasta, które udało im się zająć w ostatnich dniach. O wszystkim informuje Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych.

"Na kierunku Siewierodoniecka wróg prowadzi szturm w rejonach miejscowości Siewierodonieck i Toszkiwka. Trwają działania bojowe. Na kierunku Bachmutu wróg prowadził działania szturmowe w rejonach miejscowości: Zołote, Komyszuwacha, Nyrkowe, Berestowe, Pokrowske, Dołomitne" - podał sztab.

"Przeciwnik kontynuuje przygotowania do ofensywy"

Jak dodano, Rosjanie ostrzeliwują oddziały armii Ukrainy na kierunku Doniecka z moździerzy, artylerii lufowej i systemów rakietowych. 

"Przeciwnik koncentruje główne wysiłki na uzyskaniu kontroli nad miastem Siewierodonieck. Aktywnie stosuje metody walki radioelektronicznej" - czytamy w porannym komunikacie sztabu.

Reklama

Armia ukraińska ocenia, że wojska rosyjskie szykują się do szturmu na kierunku słobożańskim (obszar północno-wschodniej Ukrainy, na północ od Donbasu i na wschód od Kijowa). "Przeciwnik kontynuuje przygotowania do ofensywy, bada możliwe trasy poruszania się, dostaw broni, sprzętu i zaopatrzenia z terytorium Federacji Rosyjskiej" - głosi oświadczenie sztabu.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy