Reklama

Reklama

Sztab generalny Ukrainy: Szturm Rosjan w kierunku Bachmutu i Awdijiwki

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje, że trwa rosyjska ofensywa w kierunku Bachmutu i Awdijiwki. Wojska rosyjskie będą próbowały zająć m.in Sołedar. Ponadto cały czas prowadzony jest ostrzał miast w okolicy Charkowa.

Rosjanie "próbują stworzyć sprzyjające warunki, by przejąć Sołedar i Bachmut, i by rozszerzyć kontrolowane przez siebie terytorium na zachód od miasta Donieck" - głosi oświadczenie.

Jak wyjaśnia sztab, na kierunku Bachmutu wojska rosyjskie ostrzeliwały obiekty infrastruktury cywilnej i wojskowej w rejonie wielu miejscowości, m.in. Jakowliwki, Kodemy, Pokrowskego, Rozdoliwki. 

Na kierunku Awdijiwki "przeciwnik przeprowadził ostrzały z artylerii i czołgów w pobliżu miejscowości: Pisky, Preczystiwka, Szewczenko, Wołodymiriwka, Nowobachmutiwka, Newelske, Netajłowe i Krasnohoriwka" - podał sztab. W rejonie tym toczą się walki.

Reklama

Walki i ostrzały trwają na kierunku Kramatorska, również w obwodzie donieckim. Na kierunku pobliskiego Słowiańska Rosjanie ostrzeliwali okoliczne miejscowości.

Trwa ostrzał Charkowa

Poza Donbasem nie milkną ostrzały miejscowości wokół Charkowa, prowadzone z artylerii rozmaitych typów.

Ostrzeliwane są też rejony południowej Ukrainy, m.in. Mikołajowa. W obwodzie odeskim Rosjanie zaatakowali pociskami rakietowymi obiekt infrastruktury koło miejscowości Mykołajiwka. 

Władze obwodu zaporoskiego poinformowały ze swej strony o ostrzale rakietowym w rejonie głównego miasta regionu - Zaporoża.

Agencja Ukrinform podała w nocy z czwartku na piątek, powołując się na Dowództwo Operacyjne Południe armii ukraińskiej, że 4 sierpnia Rosjanie stracili w obwodzie chersońskim 38 wojskowych i cztery systemy rakietowe S-300.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy