Reklama

Reklama

Sztab generalny: Rosjanie skoncentrowali ostrzał na wschodzie Ukrainy

Rosjanie próbują zdobyć nowe przyczółki w okolicy Popasnej w obwodzie ługańskim - przekazał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Na razie bezskutecznie. Ostrzeliwane są także obwody doniecki i charkowski na wschodzie kraju.

Rosyjska artyleria ostrzeliwała pozycje wojsk ukraińskich na północ od Charkowa i na południe od Iziumu, a lotnictwo rosyjskie atakowało trasy możliwego przemieszczania się sił ukraińskich w obwodzie charkowskim.

W obwodzie donieckim siły rosyjskie usiłowały atakować m.in. Bachmut. Działania ofensywne prowadzono też w stronę Nowomychajliwki, ale bez powodzenia - twierdzi sztab.

Jak podano, wojska rosyjskie prowadzą natarcie przy użyciu artylerii, by zająć nowe punkty w okolicy Popasnej w obwodzie ługańskim, ale także w tym przypadku bez powodzenia. Próbowano też atakować Siewierodonieck.

Reklama

Rosjanie zaminowali most przez rzekę Ingulec

Ukraińskie pododdziały były też ostrzeliwane na kierunku Krzywego Rogu, Chersonia i Zaporoża. W celu utrudnienia ukraińskiego natarcia żołnierze rosyjscy zaminowali most przez rzekę Ingulec w okolicy wioski Dawydiw Brod w obwodzie chersońskim.

Według ukraińskiego sztabu na poligonach Białorusi rozlokowano dwa dywizjony systemu rakietowego Toczka-U oraz dywizjon systemu Smiercz. Od 22 czerwca do 1 lipca w obwodzie homelskim Białorusi zaplanowano spotkania z poborowymi. Zdaniem ukraińskiego Sztabu Generalnego utrzymuje się ryzyko rakietowo-bombowych ataków oraz artyleryjskiego ostrzału z terytorium Białorusi.

Reklama

Reklama

Reklama