Reklama

Sztab Generalny: Rosjanie ponieśli znaczne starty pod Chersoniem

Ukraińscy żołnierze wyeliminowali 50 Rosjan podczas skutecznej akcji w pobliżu Czapłynki w obwodzie chersońskim - donosi Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy w codziennej, porannej aktualizacji z linii frontu. Mimo poszczególnych sukcesów, dowództwo przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami ze strony Federacji Rosyjskiej.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że wojsko ukraińskie odparło kolejne ataki rosyjskich żołnierzy w rejonach dwóch wiosek w obwodzie ługańskim oraz 13 miejscowości w obwodzie donieckim. Jednym z miejsc, gdzie Ukraińcy skutecznie powstrzymali natarcie wrogich sił był Bachmut - miasto, wokół którego toczą się w ostatnim czasie najcięższe walki.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie ponieśli znaczne starty pod Chersoniem

Nie brak również sukcesów na południowym odcinku frontu. Sztab poinformował, że Siły Zbrojne Ukrainy zadały wrogowi dotkliwe ciosy w pobliżu Czapłynki w obwodzie chersońskim, zabijając około 50 żołnierzy Federacji Rosyjskiej. Z miejscowości do granicy administracyjnej Krymu jest 15 km.

Reklama

Ponadto w ciągu minionej doby ukraińskie ostrzały uderzyły w rosyjskie posterunki kontrolne oraz siedem obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego wroga. Nie doprecyzowano, na jakim odcinku frontu został osiągnięty ten sukces.

Sztab przestrzegł jednak, że ryzyko ostrzałów rakietowych miast i infrastruktury krytycznej wciąż pozostaje wysokie, a przeciwnik prowadzi aktywne akcje ofensywne w okolicach Bachmutu i Awdijiwki w obwodzie donieckim, a także stara się poprawić swoją pozycję taktyczną w Łymanie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | ukraiński sztab generalny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy