Reklama

Reklama

Szef ukraińskiego wywiadu: Rosjanie przygotowują się do ofensywy na Charków

Zdaniem szefa Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy - wywiadu wojskowego - Kyryło Budanowa, rosyjskie wojska przegrupowują się na wschodzie Ukrainy. - Planują przypuszczenie ofensywy na Charków - twierdzi Budanow.

- Przegrupowują się w kierunku ukraińskiego miasta Izium poprzez rosyjski Biełgorod. Tam otrzymują dodatkowych żołnierzy, by skompensować straty poniesione na Ukrainie - powiedział Budanow, cytowany w nocy z piątku na sobotę przez stację CNN.

- Planują w pierwszej kolejności pójść w kierunku Charkowa. Będą się starali wykończyć miasto Mariupol, a dopiero potem mogą spróbować ofensywy na Kijów - twierdzi szef ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Budanow wezwał przy tym sojuszników do udzielenia Ukrainie "naprawdę poważnego" wsparcia wojskowego, by pomóc jej odeprzeć rosyjski atak. - Potrzeba ciężkiej artylerii, systemów rakiet przeciwlotniczych oraz samolotów bojowych - wyjaśnił.

Reklama

Rosjanie wycofują się na Białoruś

W piątek brytyjskie ministerstwo obrony informowało, że siły rosyjskie całkowicie wycofały się z północnej Ukrainy na Białoruś i do Rosji. Według informacji Brytyjczyków przynajmniej część rosyjskich sił zostanie przeniesiona na wschodnią Ukrainę, by walczyć w Donbasie

Masowe przemieszczenie z północy na wschód prawdopodobnie potrwa co najmniej tydzień. Wcześniej konieczne będzie także uzupełnienie zapasów.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy