Reklama

Reklama

Szef ukraińskiego wywiadu: Putin ma co najmniej trzech sobowtórów

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego generał Kyryło Budanow powiedział, że Władimir Putin "ma co najmniej trzech sobowtórów". Podkreślił, że sam jest w stanie rozpoznać dublerów prezydenta Federacji Rosyjskiej.

"Nie jestem 'putinoznawcą', tak to ujmijmy. Moim zdaniem istnieją trzy sobowtóry, których osobiście od razu zauważam" - powiedział Budanow, którego wypowiedź cytuje portal NW.  Podkreślił, że w ukraińskim wywiadzie pracują specjaliści zajmujący się tą kwestią.

Jak przypomniała w niedzielę agencja UNIAN, w mediach co pewien czas pojawiają się informacje o sobowtórach Putina. Obserwatorzy dostrzegali np. zmiany na twarzy polityka, inny sposób zachowania oraz odmienny wzrost. 

Stan zdrowia Putina tematem spekulacji

Doniesienia o domniemanych poważnych chorobach przywódcy Rosji pojawiły się w pierwszych miesiącach po rozpoczęciu przez Kreml inwazji na Ukrainę.

Reklama

Ostatnio przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Wadym Skibicki przekazał, że "stan zdrowia rosyjskiego prezydenta Władimira Putina jest skomplikowany".

Chociaż prezydent Rosji nigdy nie potwierdził pośrednio ani bezpośrednio informacji o swoich problemach ze zdrowiem, to zachodnie służby wywiadowcze donosiły, że polityk ma raka w zaawansowanym stadium. Nieoficjalnie mówiło się o nowotworze trzustki. 

We wrześniu światowe media zwracały uwagę, że w trakcie dotyczącego manewrów Wostok-2022, prezydent Rosji kulał i nienaturalnie trzymał swoją prawą rękę przy ciele. 

Wcześniej, analizując nagrania z oficjalnych spotkań i przemówień Putina, specjaliści wskazywali, że rosyjski przywódca może cierpieć na chorobę Parkinsona.

Reklama

Reklama

Reklama