Reklama

Reklama

Szef MSZ Ukrainy: Chcielibyśmy wizyty Macrona w Ukrainie

Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba stwierdził, że chciałby, żeby prezydent Francji Emmanuel Macron przyjechał z wizytą na Ukrainą przed zakończeniem francuskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Od początku rosyjskiej inwazji Macron nie przyjechał do Kijowa. Zdaniem Kułeby najlepiej żeby francuski przywódca pojawił się na Ukrainie "z dostawami broni".

- Jest mile widziany, w każdym terminie. Byłoby dobrze, gdyby Macron przyjechał podczas francuskiej prezydencji w UE, a najlepiej, gdyby przybył z kolejnymi dostawami broni dla Ukrainy - to najcenniejsza pomoc, jaką możemy otrzymać od Francji - powiedział Kułeba w wywiadzie dla francuskiej telewizji LCI.

Francuska prezydencja w UE kończy się 30 czerwca. 

Kułeba w Polsat News: Mam mieszane uczucia

- Szczerze mówiąc, mam mieszane uczucia dotyczące szóstego pakietu sankcji. Z jednej strony w końcu się udało porozumieć - jest tam ropa, odłączenie Sbierbanku od systemu SWIFT... Z drugiej strony ponad miesiąc o tym dyskutowano na forum Unii. Został stworzony niebezpieczny precedens fragmentaryzacji sankcji, gdzie tworzy się wyjątki i niektóre państwa mogą nie być częścią restrykcji - zwrócił uwagę Dmytro Kułeba w Polsat News.

Reklama

- Uważam, że siódmym pakietem sankcja UE powinna udowodnić, że jest jedność, że Unia pozostaje zdecydowana, że potrafi działać - w takiej sytuacji siódmy pakiet powinien zostać przyjęty szybko i być bardzo merytoryczny - zaapelował szef ukraińskiej dyplomacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy