Reklama

Reklama

Szef brytyjskiej agencji wywiadowczej: Rozpaczliwa sytuacja Moskwy

- Z powodu agresywnej wojny przeciwko Ukrainie Rosja znalazła się w rozpaczliwej sytuacji - powiedział we wtorek szef brytyjskiej agencji wywiadowczej GCHQ. - Kończy się jej amunicja, przyjaciele i żołnierze, a Rosjanie uciekają przed mobilizacją - dodał Jeremy Fleming na antenie radia BBC.

- Prezydent Rosji Władimir Putin jak dotąd nie wykroczył poza doktrynę nieużywania broni nuklearnej, ale GCHQ będzie wypatrywała oznak, gdyby miało się to zmienić - powiedział na antenie radia BBC szef brytyjskiej agencji wywiadowczej GCHQ Jeremy Fleming.

- Mam nadzieję, że zobaczylibyśmy wskazówki, gdyby zaczęli iść złą drogą (...) Ale powiedzmy jasno, że jeśli to rozważają, byłaby to katastrofa - podkreślił Fleming, którego wypowiedzi przytacza agencja Reutera. Nie wyjaśnił, jakie mogłyby to być wskazówki.

Kolejny atak na Lwów. Część miasta bez prądu

Reklama

Według szefa GCHQ Putin obawia się niebezpieczeństwa związanego z eskalacją i może to być powód, dla którego "sięgnął po te inne sposoby prowadzenia wojny".

Fleming: "Rozpaczliwa sytuacja" Moskwy z powodu wojny

Fleming wygłosi we wtorek przemówienie, w którym oceni, że Rosjanie zaczynają rozumieć, w jak "rozpaczliwej sytuacji" znalazła się Moskwa z powodu wojny, i jak bardzo mylił się Putin - wynika z opublikowanych przez BBC fragmentów przemówienia.

Dwa oddziały dywersyjne Grupy Wagnera rozbite. SBU zyskała dane wywiadowcze

Rosjanie "uciekają przed mobilizacją, zdają sobie sprawę, że nie mogą już podróżować. Wiedzą, że ich dostęp do nowoczesnych technologii i zewnętrznych wpływów będzie drastycznie ograniczony. I uciekają przed rozmiarami potwornych ludzkich kosztów jego (Putina) wojny z wyboru" - ma według BBC powiedzieć Fleming.

GCHQ (Government Communications Headquarters - Centrala Łączności Rządowej) to brytyjska służba specjalna, która zajmuje się wywiadem elektronicznym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy