Reklama

Reklama

Szef biura Zełenskiego: Na Wyspie Węży nie ma już Rosjan

Siły rosyjskie wycofały się z Wyspy Węży, strategicznego miejsca na Morzu Czarnym - poinformował szefa biura prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Andrij Jermak. Poinformował on o tym w czwartek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"KABOOM! Żadnych rosyjskich wojsk na Wyspie Węży. Nasze Siły Zbrojne wykonały świetną robotę" - napisał Jermak na Twitterze.

"Na Wyspie Węży nie ma już Rosjan. Siły Zbrojne Ukrainy przeprowadziły znakomitą operację. To będzie Ukraina" - przekazał z kolei na Telegramie.

Wyspa Węży była celem ataków ukraińskiego wojska

Wcześniej w tym tygodniu informowano o tym, że Wyspa Węży, znajdująca się pod rosyjską okupacją, jest celem ataków ukraińskiego wojska.

"Tej nocy było ponad 10 celnych trafień, sprawdzamy rezultaty, ale już teraz mamy pierwszą odpowiedź - trafiony został jeszcze jeden zestaw rakietowy Pancyr-S1" - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka ukraińskiego Dowództwa Południe Natalia Humeniuk. Rzeczniczka zapewniła także, że operacja przeciwko oddziałom Rosji na wyspie jest długoterminowa. 

Reklama

Wcześniejsze ataki, o których informowała ukraińska armia obejmowały m.in. uderzenia na stację radarową i rosyjski system przeciwlotniczy.

Reklama

Reklama

Reklama