Reklama

"Symptom podziału w hierarchii". Rosyjski dowódca odsunięty od operacji

Kluczowy rosyjski dowódca, generał pułkownik Michaił Teplinski, został odsunięty od operacji w Ukrainie. Brytyjskie ministerstwo obrony podaje w najnowszej aktualizacji, że jest to prawdopodobnie kolejny symptom ciągłych podziałów w hierarchii wojskowej Rosji.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej wskazano, że Michaił Teplinski był odpowiedzialny na miejscu za stosunkowo udane wycofanie się sił rosyjskich z terenów na zachodnim brzegu Dniepru w listopadzie zeszłego roku i zebrał pochwały w kraju jako zdolny i pragmatyczny dowódca. Nie jest natomiast jasne, czy nadal zachowuje swoje dodatkowe kompetencje jako dowódca sił powietrznodesantowych Rosji (WDW).

Wojna w Ukrainie. Michaił Teplinski odsunięty od operacji w Ukrainie

"Istnieje realna możliwość, że do jego zwolnienia przyczyniła się debata na temat zadań, jakie WDW otrzymały: WDW często były angażowane do utrzymywania terenu, które to role tradycyjnie powierzano piechocie zmechanizowanej" - zaznaczyło brytyjskie ministerstwo obrony.

Reklama

"Zwolnienie Teplinskiego jest prawdopodobnie kolejnym symptomem ciągłych podziałów w hierarchii rosyjskiej operacji, w czasie gdy generał Walerij Gierasimow próbuje narzucić kampanii swój osobisty autorytet" - napisano.

Szef Sztabu Generalnego generał Gierasimow został dowódcą rosyjskich sił inwazyjnych na Ukrainie.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Brytyjski MON | Wojna w Ukrainie 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy