Reklama

Reklama

Sumy: Wyciek amoniaku. Skażony obszar znajduje się w promieniu ok. 2,5 km

W zakładach chemicznych na przedmieściach Sum doszło do wycieku amoniaku - podał szef obwodowej administracji wojskowej Dmytro Żywicki. Promień skażonego obszaru wynosi około 2,5 kilometra.

"Uwaga! 21 marca 2022 roku o 04:30. Wyciek amoniaku w Sumychimprom!" - napisał w mediach społecznościowych szef obwodowej administracji wojskowej Dmytro Żywicki. Ostrzegł, że amoniak jest lżejszy od powietrza, więc dla ochrony zdrowia należy używać schronów, piwnic i niższych pięter budynków.

Według szefa wojskowej administracji, obecnie dotknięty zagrożeniem obszar znajduje się w promieniu około 2,5 km od miejsca wycieku amoniaku. Biorąc pod uwagę kierunek wiatru, zagrożona była wieś Nowosiolica. W tej chwili Sumy nie są zagrożone: w mieście nie wieje wiatr. Na miejscu awarii pracują ekipy ratunkowe zakładu chemicznego oraz pogotowie ratunkowe.

Reklama

Wojna w Ukrainie

Poniedziałek to 26. dzień wojny w Ukrainie. 24 lutego rosyjskie wojska wkroczyły na niezależne terytorium Ukrainy i od tego czasu okupują kolejne regiony kraju. Najtrudniejsza sytuacja panuje we wschodniej części kraju, a także w wielokrotnie szturmowanym przez rosyjskie wojsko Kijowie. 

Ostatniej doby Rosjanie postawili Ukrainie ultimatum w sprawie Mariupola. Ukraińcy dostali informację, że mają we wspomnianym regionie rzucić broń i poddać miasto. Ukraina odmówiła jednak poddania się. 

Tymczasem Biały Dom potwierdził, że za kilka dni do Polski przybędzie prezydent USA Joe Biden. Celem wizyty jest dyskusja o sytuacji w regionie. USA włączają się w pomoc dla Ukrainy i przesyłają do owładniętego wojną kraju środki finansowe, a także broń. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy