Reklama

Reklama

Sukces Ukrainy. Specjalna jednostka zniszczyła wrogie grupy. Jest nagranie

Ukraińscy żołnierze z jednostki Sił Specjalnych Gwardii Narodowej zniszczyli zaawansowane grupy obserwacyjne rosyjskiego wojska w obwodzie donieckim. Pokazali swoje działania w mediach społecznościowych.

W serwisie Twitter pojawiło się wideo opublikowane przez ukraińskich wojskowych, na którym widać działania żołnierzy z jednostki Sił Specjalnych Gwardii Narodowej.

"Grupa żołnierzy jednostki Sił Specjalnych Gwardii Narodowej zniszczyła zaawansowane grupy obserwacyjne Rosjan w obwodzie donieckim, a także ich wyposażenie" - podano.

"Dzięki precyzji snajperów, siły specjalne w ciągu kilku minut unieszkodliwiły wroga, dzięki ciężkim ostrzałom z AGS i broni strzeleckiej" - dodano.

Sukcesy Ukraińców. "50 skutecznych ataków w tydzień"

Doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Ołeksij Arestowycz powiedział: Wyrzutnie HIMARS, które dostarczyli nam nasi zachodni partnerzy już przysporzyły rosyjskim okupantom wiele problemów. Ich składy amunicji płoną jeden po drugim, wywołując panikę.

Reklama

Według Arestowycza, zapewnione przez sojuszników wyrzutnie HIMARS radykalnie zmieniły zasady gry na polu bitwy. W ciągu zaledwie jednego dnia Siły Zbrojne Ukrainy zaatakowały magazyny amunicji w tzw. "LNR" i "DNR", bezpośrednio w Doniecku, a także w Nowej Kachowce, w obwodzie chersońskim i innych miejscach . Również naszym bohaterom udało się skutecznie trafić wroga w Ługańsku, gdzie ten postanowił umieścić swój personel w budynku naszej jednostki wojskowej.

W sumie, w ciągu tygodnia Siły Zbrojne Ukrainy wykonały ponad 50 ataków i wszystkie były skuteczne, ani jednego chybienia. W rozmowach okupantów, które słyszymy ,według informacji wywiadu ich stan jest bliski paniki. Ogromne straty, a oni nie wiedzą, co z tym zrobić - powiedział Arestowycz.

Wojna w Ukrainie. Rosyjskie ataki odparte

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podaje, że wojska ukraińskie odparły rosyjskie ataki w Donbasie w stronę Kurulki na północny zachód od Słowiańska i pod Kodemą i Werszyną na południowy wschód od Bachmutu.

W okolicach miejscowości Werchniokamjanske na wschód od Siewierska w obwodzie donieckim trwają działania bojowe - powiadomił sztab.

Rosjanie atakowali także na północ od okupowanego Doniecka w kierunku Kramatorska, w okolicy Kamjanki; tam mieli, jak podano, "częściowe powodzenie".

Wojska rosyjskie kontynuują ostrzał pozycji ukraińskich i miejscowości wzdłuż linii styczności w Donbasie, używają również do ataków lotnictwa bojowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy