Reklama

Sukces "Białych Wilków". "Zgotowali Rosjanom piekło"

14 czołgów, cztery wozy bojowe, specjalny sprzęt rozminowujący i magazyn amunicji zniszczyła ukraińska grupa specjalna "Białych Wilków" - przekazała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w mediach społecznościowych. To już kolejny sukces tej jednostki.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o kolejnym sukcesie ukraińskiej grupy specjalnej zwanej "Białymi Wilkami". Na potwierdzenie swoich dokonań SBU opublikowała w mediach społecznościowych materiał. Widać na nim, jak celne pociski trafiają w rosyjski sprzęt wojskowy.

Wojna w Ukrainie. SBU: "Białe Wilki" zniszczyły rosyjski sprzęt

Według doniesień w ciągu pięciu dni "Białe Wilki" zniszczyły łącznie 14 czołgów, cztery wozy bojowe piechoty oraz specjalną maszynę do rozminowywania terenu. Ponadto skutecznie wysadzono także magazyn, w którym Rosjanie przechowywali amunicję.

"Białe Wilki zgotowały Rosjanom piekło na wschodniej granicy" - przekazała SBU w komunikacie na Twitterze.

Reklama

Wcześniej "Białe Wilki" zniszczyły 10 czołgów jednej nocy

To nie pierwszy sukces tej grupy specjalnej, jakim w ostatnich dniach chwalą się ukraińskie służby. W sobotę "Białe Wilki" zniszczyły dziesięć rosyjskich czołgów w ciągu jednej nocy. "Spalono także jeden transporter opancerzony przeciwnika. Żołnierze mają na koncie 11 zniszczonych celów w ciągu jednej nocy" - podkreśliła SBU w komunikacie na Twitterze z ubiegłego weekendu.

Nie wyjaśniono, jakiego typu czołgi były celem ataku. Portal informacyjny lb.ua poinformował, że oddział SBU zniszczył te pojazdy na kierunku donieckim, na wschodzie Ukrainy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy