Reklama

Reklama

Straż Graniczna: Najnowsze dane dotyczące ruchu na granicy z Ukrainą

Od początku wojny z Ukrainy do Polski wjechało 7,764 mln osób, a z Polski na Ukrainę wyjechało ponad 5,961 mln - poinformowała w środę Straż Graniczna. We wtorek doszło do awarii ukraińskich systemów odprawy na wszystkich przejściach granicznych z Ukrainą w woj. lubelskim. Problemy w większości przypadków usunięto.

"Wczoraj tj. 15.11 funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 18 tys. Od 24.02 - 7,764 mln osób" - przekazała w środę za pośrednictwem mediów społecznościowych Straż Graniczna.

Z kolei na Ukrainę od 24 lutego, kiedy rozpoczęła się rosyjska agresja, wyjechało z Polski ponad 5,961 mln osób, z czego we wtorek odprawiono 17,6 tys. osób. Przypomnijmy, że wtorek jest 266. dniem wojny na Ukrainie.

Wstrzymane prace na przejściu granicznym w Hrebennem

We wtorek doszło do awarii ukraińskich systemów odprawy na wszystkich przejściach z Ukrainą w województwie lubelskim. Powodem były - jak przekazał rzecznik  Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś - problemy z systemem teleinformatycznym po stronie ukraińskiej. Zgodnie z informacjami przekazanymi w środę rano przez służby graniczne, obecnie wstrzymane są jedynie odprawy graniczne na przejściu w Hrebennem. 

Reklama

Wieczorem na granicy z Ukrainą w woj. lubelskim tworzyły się kolejki pojazdów. Polskie służby nie odprawiały samochodów, ponieważ te nie były przyjmowane przez stronę ukraińską. W Dorohusku odprawiano jedynie puste samochody ciężarowe oraz autokary, a w Hrebennem pojedyncze samochody osobowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy