Reklama

Straty rosyjskiej armii. "Giną poborowi. Z kompanii przeżyło czterech"

Ludmiła Narusowa, rosyjska parlamentarzystka na posiedzeniu jednej z komisji mówiła o ogromnych stratach armii rosyjskiej. Wspominała o rosyjskich poborowych, których wysyłano do działań zbrojnych na Ukrainie. Według niej z jednej z kompanii przeżyło tylko czterech żołnierzy.

Narusowa wystąpiła na posiedzeniu komisji Rady Federacji (wyższej izby parlamentu Rosji) ds. ustawodawstwa konstytucyjnego. Nagranie opublikowano na stronie internetowej Rady Federacji.

- Wczoraj ze strefy działań bojowych na Ukrainie wyprowadzono poborowych, których zmuszono do podpisania kontraktu, lub podpisano go za nich. Ale w rezultacie ze stuosobowej kompanii czterech pozostało żywych - powiedziała. Dodała następnie, że ministerstwo obrony odmówiło jej potwierdzenia, czy ta informacja jest prawdziwa, czy też nie.

Oficjalnie ministerstwo obrony Rosji potwierdziło przed dwoma dniami śmierć 500 żołnierzy w wojnie, rozpoczętej 24 lutego.

Reklama

Wojna Rosja-Ukraina. Ludmiła Narusowa mówi o rosyjskich poborowych

Ludmiła Narusowa jest wdową po zmarłym w 2000 roku pierwszym demokratycznym merze Petersburga Anatoliju Sobczaku. W Radzie Federacji zasiada od 2002 roku.

Anatolij Sobczak jako mer Petersburga był protektorem Władimira Putina w czasach, gdy obecny prezydent Rosji przy jego boku rozpoczął karierę polityczną. To właśnie z merostwa Petersburga wywodzi się wiele osób dziś należących do elity rządzącej, które w latach 90. współpracowały z Putinem. Samego Sobczaka obecny przywódca Rosji nazywał swoim nauczycielem i przyjacielem.

Putin w 1991 roku został doradcą Sobczaka; szybko zasłużył sobie na miano szarej eminencji w petersburskim magistracie, zyskując coraz większy wpływ na lokalną administrację. W merostwie późniejszy prezydent był odpowiedzialny za kontakty z zagranicą, a w 1994 roku został pierwszym zastępcą mera.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | wojna rosja ukraina | wojsko rosyjskie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy