Reklama

Reklama

Stanisław Żaryn: Rosyjskie deklaracje o chęci negocjacji z Ukrainą to kłamstwo

Masowe ataki prowadzone kolejny raz przez Rosję pokazują, że rosyjskie deklaracje dotyczące chęci 'rozmów' czy negocjacji z Ukrainą to kłamstwo obliczone na manipulowanie obrazem agresji i zyskanie czasu - przekazał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Jak ocenił, Rosja "terrorem chce przełamać wolę walki Ukraińców". W środę siły rosyjskiej kolejny raz przeprowadziły zmasowany atak na Ukrainę, uderzając m.in. w obiekty infrastruktury krytycznej.

"Kolejny raz Rosja prowadziła dziś masowe ataki rakietowe na terytorium Ukrainy. To kolejny dowód, że celem rosyjskich działań pozostaje zniszczenie całego państwa i dalsze prowadzenie wojny. Rosja terrorem chce także przełamać wolę walki Ukraińców" - napisał w środę wieczorem na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

Stanisław Żaryn: Rosyjskie deklaracje o chęci negocjacji to kłamstwo

W serii wpisów Stanisław Żaryn wskazał, że "masowe ataki prowadzone kolejny raz przez Rosję pokazują, że rosyjskie deklaracje dotyczące chęci 'rozmów' czy negocjacji z Ukrainą to kłamstwo obliczone na manipulowanie obrazem agresji i zyskanie czasu" - podkreślił.

Reklama

"Zachód nie może być naiwny. Rosja jest agresorem i pozostanie zagrożeniem zarówno dla Ukrainy jak i pokoju w Europie" - dodał.

W środę Rosja po raz kolejny ostrzeliwała Ukrainę rakietami, trafiając m.in. w obiekty infrastruktury krytycznej. Doniesienia o wybuchach napłynęły po południu z różnych regionów Ukrainy. Problemy z elektrycznością są w całym kraju. We wszystkich obwodach ogłoszono alarm przeciwlotniczy

Reklama

Reklama

Reklama