Reklama

Reklama

Sprzęt pancerny z... drewna przy granicy z Ukrainą. Ćwiczenia na Białorusi

W celu zademonstrowania swojej obecności przy granicy z Ukrainą armia Białorusi rozmieszcza drewniane atrapy czołgów na terenach przygranicznych - podał w środę portal Ukraińska Prawda, powołując się na rzecznika ukraińskiego ministerstwa obrony Ołeksandra Motuzjanyka.

"W celu przeprowadzenia działań kamuflażu operacyjnego i zademonstrowania swojej obecności jednostki Sił Zbrojnych Białorusi umieszczają drewniane atrapy czołgów na terenach graniczących z Ukrainą" - powiedział Ołeksandr Motuzjanyk.

Rzecznik ukraińskiego resortu obrony dodał, że według informacji jego resortu Białoruś swoją gotowość bojową przy granicy z Ukrainą będzie sprawdzała do 25 czerwca. Zaznaczył przy tym, że siedem białoruskich batalionów nadal realizuje zadania wzmocnienia granicy ukraińsko-białoruskiej w obwodach brzeskim i homelskim.

Reklama

"Główne ich działania skupiają się na prowadzeniu rozpoznania, sprawdzaniu sprzętu inżynieryjnego i ochronie granicy państwowej" - powiedział.

Ukraina: Nie ma zagrożenia wkroczeniem Białorusinów

Wcześniej w środę białoruskie ministerstwo obrony poinformowało o rozpoczęciu ćwiczeń z udziałem komisariatów wojskowych (komend uzupełnień) w obwodzie homelskim przy granicy z Ukrainą. Mają potrwać do 1 lipca.

Z kolei szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow poinformował na Telegramie, że na tym etapie wojny nie ma zagrożenia wkroczeniem armii białoruskiej na Ukrainę.

Wysadzono w powietrze samochód "zdrajcy". Był w partii Zełenskiego

"Na Białorusi trwają szkolenia wojskowe, wzmacnianie granicy, trwa cały szereg działań wojskowych. Ale na tym etapie Białorusini nie mają na celu walki z Ukrainą. Jeśli będą mieli takie plany, dowiemy się o tym od razu i podejmiemy odpowiednie działania" - oświadczył Budanow. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy