Reklama

Reklama

Spór o ośrodek nad Zegrzem. Rosjanie odmawiają

Jest decyzja ambasady Rosji co do ośrodka wypoczynkowego nad Zalewem Zegrzyńskim. O odmowie placówki, co do wydania terenu, poinformowało Ministerstwo Środowiska i Klimatu. Oznacza to dalszy spór o ośrodek, ponieważ umowa dzierżawy obiektu została wypowiedziana stronie rosyjskiej przez polskie władze w połowie zeszłego miesiąca.

Spór o ośrodek wypoczynkowy nad Zegrzem w woj. mazowieckim trwa już od blisko dwóch miesięcy. Chodzi o sześciohektarowy grunt mieszczący się w Skubiance - około ośmiu kilometrów od Serocka. 

Ambasada Rosji odmawia oddania ośrodka nad Zegrzem

Przyszłością działki, którą Rosjanie dzierżawili od Lasów Państwowych od lat 80. XX wieku, zainteresowała się posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek. Parlamentarzystka zwróciła się do Ministerstwa Środowiska i Klimatu z pytaniem poselskim. Odpowiedź przyszła kilka dni temu. 

"Pomimo wezwania Ambasady Federacji Rosyjskiej do wydania nieruchomości i podjęcia działań zmierzających do jej przejęcia, Ambasada Federacji Rosyjskiej odmówiła jej wydania" - czytamy w oświadczeniu przesłanym do posłanki Gill-Piątek. 

Reklama

Jak informuje tvnwarszawa.pl, resort nie był też w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, w jakim stanie znajdują się budynki, które położone są na terenie ośrodka dzierżawionego przez rosyjską ambasadę. 

"Z uwagi na fakt, że Ambasada Federacji Rosyjskiej odmówiła wydania nieruchomości, nie ma możliwości zweryfikowania stanu technicznego ośrodka. Oględziny z zewnątrz wskazują na zły stan techniczny obiektu" - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Oznacza to, że konieczna będzie batalia sądowa o ośrodek nad Zegrzem, w którym władze chciały stworzyć ośrodek dla uchodźców. Plany te na razie muszą zostać przełożone w czasie.

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama