Reklama

Reklama

Spalony czołg na czołgu. Tak Ukraińcy upokorzyli Rosjan

Na wschodzie Ukrainy Rosjanie ponieśli sromotną porażkę w czasie przeprawy pontonowej w okolicach Siewierodoniecka. Do sieci trafiło nowe nagranie, które obrazuje skalę zniszczeń rosyjskich czołgów i wozów opancerzonych, których załogi zostały zaskoczone przez Siły Zbrojne Ukrainy w rejonie Biłohorówki.

W pierwszym tygodniu maja Rosjanie ponieśli sromotną klęskę w rejonie Siewierodoniecka, gdzie próbowali przeprawić się mostem pontonowym przez rzekę Doniec. Tam zaskoczyli ich Ukraińcy, którzy w pył roznieśli rosyjskie czołgi i pojazdy opancerzone. 

Rosjanie rozbici nad Dońcem. Na nagraniu spalony czołg na czołgu

W rejon walk z Rosjanami wybrała się ukraińska ekspedycja. Żołnierze zarejestrowali skalę zniszczeń, jakie poniosły siły okupanta pod Biłohorówką.

Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać liczne zniszczone rosyjskie maszyny wojenne. "Dziesiątki zniszczonych i uszkodzonych pojazdów, w tym Szturm-S (wóz bojowy), MT-LB (transporter opancerzony), czołg, a nawet BMP-1 (bojowy wóz piechoty) z rosyjskimi znakami taktycznymi" - informuje UAWeapons.

Reklama

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Porażka Rosjan. Nad Dońcem zginął dowódca

Oprócz strat w sprzęcie Rosjanie zostali pozbawieni również wielu żołnierzy i członków kadry oficerskiej. 

Jak przekazano, w czasie przeprawy przez Doniec zginął m.in. pułkownik Denis Kozłow - dowódca 12. Samodzielnej Gwardyjskiej Kaliningradzko-Gorodzieckiej Brygady Inżynieryjnej Czerwonego Sztandaru. 40-latek miesiąc wcześniej zastąpił na tym stanowisku innego oficera, który również zginął w czasie walk w Ukrainie.

Mężczyzna pośmiertnie miał zostać nagrodzony rosyjskim Orderem Odwagi i pochowany w Murom w obwodzie włodzimierskim Federacji Rosyjskiej.

Reklama

Reklama

Reklama