Reklama

Reklama

Śmierć 61 dzieci od początku rosyjskiej inwazji. Rannych ponad 100

Według stanu ze środy, 9 marca, od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę 61 dzieci zginęło, a co najmniej 100 zostało rannych - poinformowała ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa. Rzeczniczka podkreśliła, że nie jest znany los 55 dzieci z domu dziecka w mieście Worzel w obwodzie kijowskim.

"W Mariupolu po raz pierwszy od dziesięcioleci i najpewniej po raz pierwszy od wtargnięcia nazistów z powodu odwodnienia zmarła sześcioletnia dziewczynka. Ratownicy wydobyli ją spod gruzów budynku" - napisała na Facebooku Denisowa.

We wtorek w mieście Malin w obwodzie żytomierskim wskutek ostrzału zniszczono siedem domów - zginęło pięć osób, w tym dwoje dzieci urodzonych w ubiegłym roku.

"Takie działania sił zbrojnych Rosji są bezpośrednim zagrożeniem dla życia i zdrowia cywilów, przeczą normom międzynarodowego prawa humanitarnego i naruszają podstawowe prawa dzieci - prawo do życia i ochrony zdrowia" - podkreśliła.

Reklama

Denisowa zaapelowała do krajów NATO o zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą.

Odnosząc się później do sprawy nieznanego losu 55 dzieci z domu dziecka w mieście Worzel, doradca prezydenta Kyryło Tymoszenko poinformował o ich ewakuacji do szpitala w Kijowie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy