Reklama

Reklama

Skonfiskowano majątek włoskiego biznesmena, znanego jako architekt Putina

Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała majątek przedsiębiorcy Lanfranco Cirillo, znanego jako architekt prezydenta Rosji Władimira Putina i rosyjskich oligarchów - podała w środę agencja Ansa. Wartość majątku wynosi 141 milionów euro. 63-letni przedsiębiorca jest oskarżony o przestępstwa podatkowe.

Do konfiskaty majątku doszło w Brescii, w Lombardii, na północy Włoch. Wśród zajętego przez policję skarbową majątku są luksusowe nieruchomości, konta bankowe, gotówka, biżuteria, dzieła sztuki oraz śmigłowiec.

Zamknięcie postępowania w sprawie Lanfranco Cirillo

Zajęcie tych dóbr zamyka trwające od kilku miesięcy postępowanie, wszczęte po tym, jak znaleziony został śmigłowiec biznesmena Lanfranco Cirillo, zarejestrowany w Rosji, który nie przeszedł procedur we włoskim Urzędzie Celnym.

Postępowanie dotyczy niezadeklarowania przez przedsiębiorcę dochodów w wysokości kilkudziesięciu milionów euro w latach 2013-2019. Jak odnotowała Gwardia Finansowa, cytowana przez Ansę, jej uwagę zwróciło ogromne bogactwo, nieproporcjonalne do zgłaszanych przychodów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy