Reklama

Reklama

Siły ukraińskie odparły rosyjskie szturmy

Siły ukraińskie odparły atak śmigłowców rosyjskich na wyzwolone tereny w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy – informuje ukraińska armia w mediach społecznościowych. Sukcesem dla Ukraińców zakończyła się także obrona w obwodzie donieckim i chersońskim.

Wojska rosyjskie ostrzeliwały z czołgów, moździerzy i artylerii okolice Charkowa, a także szereg miejscowości takich jak Peremoha, Dementijiwka czy Rubiżne. "Nasi obrońcy zdecydowanie zdławili próbę wrogich działań ofensywnych w okolicach Dementijiwki. Okupanci wycofali się" - pisze sztab.

Siły ukraińskie odparły także atak śmigłowców rosyjskich

 na wyzwolone tereny w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy - informuje ukraińska armia. Wojsko rosyjskie przypuściło atak przy użyciu śmigłowców Mi-8. Grupowy nalot odparto przy pomocy przenośnych systemów rakietowych. "Wróg rejterował" - oznajmiono w komunikacie dowództwa Południe.

Reklama

Na kierunku słowiańskim siły rosyjskie ostrzeliwały z artylerii różnych kalibrów okolice miejscowości Mazaniwka, Dibriwne i Krasnopole.

Lisiczańsk. Trwają próby zablokowania miasta

 

Na kierunku donieckim trwają próby zablokowania przez siły rosyjskie Lisiczańska w obwodzie ługańskim oraz zajęcia trasy z tego miasta do Bachmutu. Wojska rosyjskie ostrzeliwały cywilną infrastrukturę m.in. w okolicach Lisiczańska i Siewierska oraz prowadziły działania ofensywne w rejonie lisiczańskiej rafinerii.

Na kierunku bachmuckim siły ukraińskie zatrzymały natarcie i zadały siłom rosyjskim znaczne straty m.in. w okolicach miejscowości Kłymowe i Nowołuhanske.

Sztab podkreśla też, że ukraińskie lotnictwo i pododdziały artyleryjskie z powodzeniem atakują skupiska wojsk przeciwnika oraz jego magazyny z amunicją. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy