Reklama

Reklama

"Siły rosyjskie mają 10-krotną przewagę ogniową". Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy o sytuacji na froncie

- Siły rosyjskie mają 10-krotną przewagę ogniową - alarmował naczelny dowódca Sił Zbronych Ukrainy Wałerij Załużny. Walki toczą się obecnie na 1105 km ukraińsko-rosyjskiego frontu. Załużny zaapelował do amerykańskiego generała o jak najszybszą pomoc.

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny omawiał sytuację na froncie z przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA generałem Markiem Milleyem.

Załużny po raz kolejny zaapelował do Milleya o pomoc w jak najszybszym przekazaniu Ukrainie większej liczby systemów artyleryjskich kalibru 155 mm. Jak zaznaczył, siły rosyjskie mają obecnie 10-krotną przewagę ogniową.

Załużny: aktywne działania bojowe na 1105 km

We wpisie w mediach społecznościowych Załużny stwierdził, że obecnie długość frontu wynosi 2450 km, z czego na 1105 km toczą się aktywne działania bojowe.

Reklama

Ukraiński dowódca zaznaczył, że siły rosyjskie skoncentrowały wysiłki na północy obwodu ługańskiego. - Każdy metr ukraińskiej ziemi jest tam zlany krwią, ale nie tylko naszą, ale też okupanta - powiedział. Podkreślił przy tym, że mimo ostrego ostrzału Siewierodoniecka siłom ukraińskim udało się powstrzymać przeciwnika.

- Wojska rosyjskie ostrzeliwują ponadto dzielnice mieszkalne Charkowa i pozycje sił ukraińskich w obwodach czernihowskim i sumskim - dodał.

Jak podkreślił Załużny, że na niektórych kierunkach siłom ukraińskim udało się przejść do kontrnatarcia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy