Reklama

Siergiej Szojgu zabiera głos. Oskarża Zachód o podżeganie Ukrainy

Jak donosi prokremlowska agencja informacyjna TASS, Siergiej Szojgu skomentował działania Zachodu wobec wojny w Ukrainie. Zdaniem ministra obrony Rosji, kraje Zachodu robią wszystko, by "przeciągnąć rosyjską operację specjalną".

- Wzmożenie dostaw zagranicznej broni wyraźnie pokazuje zamiary Zachodu, co do sprowokowania reżimu kijowskiego do walki do ostatniego ukraińskiego żołnierza - miał powiedzieć minister Siergiej Szojgu, którego cytuje prokremlowska agencja TASS.

Szojgu miał dodać, że Zachód "robi wszystko, by przeciągnąć rosyjską operację specjalną"

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Reklama

Siergiej Szojgu po zawale. Kreml potwierdza

To druga publiczna wypowiedź Siergieja Szojgu od momentu, gdy wyszedł ze szpitala po zawale serca. Informację o kłopotach zdrowotnych ministra potwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. 

Wcześniej - od blisko połowy do końca marca - minister obrony Rosji nie zabierał głosu w mediach, co wywołało szereg plotek o jego rzekomym uwięzieniu przez Władimira Putina. 

Szojgu uciął domysły 29 marca, gdy zabrał głos w czasie konferencji. - Główne zadania pierwszego etapu specjalnej operacji wojskowej zostały zrealizowane - twierdził wówczas minister. 

- Teraz wojska rosyjskie mogą skupić się na realizacji głównego celu, jakim jest wyzwolenie Donbasu - dodał rosyjski wojskowy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Siergiej Szojgu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy