Reklama

Reklama

Siergiej Szojgu odwiedził rosyjskich żołnierzy w Ukrainie. Pokazano nagranie

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przybył do Ukrainy, by odwiedzić rosyjskich żołnierzy - twierdzi Reuters, powołując się na informację z rosyjskiego ministerstwa. W internecie pojawiło się też nagranie, które ma być potwierdzeniem wizyty.

Jak podaje Reuters, powołując się na najnowszy komunikat strony rosyjskiej, minister Siergiej Szojgu spotkał się z żołnierzami w Ukrainie. Nie podano, kiedy Szojgu miał przylecieć na okupowane tereny, ani gdzie dokładnie się udał. 

"Siergiej Szojgu przeprowadził inspekcję rosyjskich jednostek wojskowych zaangażowanych w operację w Ukrainie. Dowódcy przekazali mu raporty dotyczące aktualnej sytuacji na froncie i działaniach Sił Zbrojnych Rosji w głównych obszarach operacyjnych" - napisano w oświadczeniu ministerstwa. 

W internecie pojawiło się też nagranie, które ma być potwierdzeniem wizyty Szojgu w Ukrainie. Widać na nim, jak minister wręcza żołnierzom odznaki. 

Reklama

Szojgu rzuca groźbami w kierunku NATO

W maju Siergiej Szojgu ostrzegał państwa NATO, że dalsze przesyłanie broni do Ukrainy będzie skutkowało atakami na dostawy.

- Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO nadal pompują broń do Ukrainy. Każdy transport Sojuszu Północnoatlantyckiego przybywający na terytorium kraju z bronią lub materiałami przeznaczonymi dla ukraińskiej armii jest celem do zniszczenia - groził Szojgu.  

Nie była to pierwsza tego typu groźba ze strony Rosji w kierunku NATO. W drugiej połowie marca szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow wypowiadał się w podobny sposób. - Wszystkie transporty wwożące do Ukrainy broń staną się celem Rosji - mówił wówczas.  
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy