Reklama

Reklama

Siergiej Ławrow zakwestionował suwerenność Ukrainy

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył we wtorek, że prawo do suwerenności powinno być respektowane tylko wobec państw, które reprezentują cały naród żyjący na jego terytorium,. Jego zdaniem Ukraina od 2014 roku nie jest takim państwem. Wtedy to doszło do obalenia rządów prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

- Myślę, że nikt nie może twierdzić, że reżim ukraiński, poczynając od zamachu stanu z 2014 roku, reprezentuje cały naród mieszkający na terenie państwa ukraińskiego - oznajmił Ławrow w wywiadzie dla telewizji Rossija24.

Ławrow: Rosja chce zapewnić bezpieczeństwo

W tym samym wywiadzie Siergiej Ławrow podkreślił, że Rosja będzie "zapewniać bezpieczeństwo" tzw. republik ludowych w Donbasie, których niepodległość uznała w poniedziałek.

 - Podpisane są umowy o przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy między Rosją i tymi nowymi państwami, w których gwarantujemy zapewnienie ich bezpieczeństwa. Myślę, że wszyscy to rozumieją - powiedział minister.

Reklama

W 2014 roku w wyniku rewolucji godności doszło do obalenia w Kijowie prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. W odpowiedzi Rosja zaanektowała Krym i doprowadziła do stworzenia w ukraińskim Donbasie dwóch separatystycznych republik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy