Reklama

Siegiej Ławrow: To niemalże prawdziwa wojna

- Ta wojna nie jest już hybrydowa, to niemalże prawdziwa wojna. Wojna, którą Zachód przygotował przeciwko Rosji - powiedział Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej.

Siergiej Ławrow powiedział, że Ukraina odrzuca propozycje rozpoczęcia rozmów pokojowych, a im dłużej to będzie trwało, tym trudniej będzie rozwiązać konflikt - informuje agencja Reutera. 

Zdaniem szefa MSZ Rosja wielokrotnie powtarzała, że jest otwarta na rozmowy, natomiast Ukraina i Stany Zjednoczone twierdzą, że nie widzą żadnych oznak ze strony Moskwy i podejrzewają, że ta próbuje kupić czas na przegrupowanie wojsk.

- Kiedy mówimy o tym, co się tam dzieje na Ukrainie, mówimy o tym, że nie jest to wojna hybrydowa, ale niemalże prawdziwa, którą Zachód od dawna przygotowywał przeciwko Rosji, dążąc do zniszczenia wszystkiego, co rosyjskie - stwierdził.  

Reklama

Ławrow w RPA. Wśród tematów wspólne ćwiczenia wojskowe

Ławrow przebywa z wizytą w Republice Południowej Afryki, gdzie spotkał się z tamtejszą minister spraw zagranicznych i rozmawiał m.in o wspólnych ćwiczeniach wojsk RPA, Chin i Rosji. Naledi Pandor powiedziała podczas spotkania, że takie ćwiczenia wojskowe są "naturalnym biegiem rzeczy" w stosunkach między krajami. 

Rosyjski polityk mówił także o inicjatywie zbożowej, która ułatwia eksport ukraińskiego zboża z południowych portów Morza Czarnego. Stwierdził, że warunki tego porozumienia są "mniej więcej spełniane" - podaje Reuters. 

Dodał też, że Rosja nadal ma problemy z eksportem własnych produktów rolnych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Siergiej Ławrow | wojna Ukraina-Rosja

Reklama

Reklama

Reklama