Reklama

Reklama

Serbia uzgodniła z Rosją trzyletni kontrakt na dostawy gazu

Kreml poinformował, że prezydenci Rosji i Serbii uzgodnili w czasie niedzielnej rozmowy telefonicznej wzmocnienie współpracy. Rosja ma też nadal dostarczać do Serbii gaz. Prezydenci rozmawiali też o Ukrainie i Kosowie.

Prezydent Serbii Aleksandar Vučić rozmawiał w niedzielę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Kreml podał, że uzgodnili oni trzyletni kontrakt na dostawy rosyjskiego gazu. 

- Nie mogę teraz mówić o cenie, wszystkie szczegóły zostaną uzgodnione z Gazpromem - powiedział po rozmowie prezydent Serbii. 

31 maja wygasa kontrakt na dostawy gazu, który kraje podpisały 10 lat temu. 

Vučić przekazał też, że rozmawiał z Putinem o rozbudowie magazynów gazu. Zdaniem Krelma rozmowa dotyczyła też sytuacji w Ukrainie i Kosowa. 

Reklama

Serbia potępiła agresję Rosji na Ukrainę

21 maja chorwacka agencja prasowa Hina informowała, że rządy Serbii oraz dziewięciu innych państw położonych nad Adriatykiem i Morzem Jońskim podpisały w Tiranie deklarację potępiającą "nieuzasadnioną agresję Rosji na Ukrainę".

Państwa wyraziły ponadto swoje poparcie dla utrzymania "suwerenności i terytorialnej integralności Ukrainy". 

Jednocześnie podano, że władze Serbii, pomimo apeli Unii Europejskiej, odmawiają wprowadzenia sankcji przyjętych przez UE wobec Rosji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy