Reklama

Reklama

Sekretarz obrony USA rozmawiał z Szojgu. To druga taka rozmowa

Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin rozmawiał z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu. MON Rosji przekazało w komunikacie, że "omówiono aktualne kwestie bezpieczeństwa międzynarodowego, m.in. sytuację dotyczącą Ukrainy". To druga znana rozmowa między tymi politykami od początku wojny w Ukrainie.

Rozmowa Szojgu ze swoim amerykańskim odpowiednikiem pojawia się - jak zauważa CNBC - gdy wojna wkracza w dziewiąty miesiąc, a Ukraina kontynuuje oszałamiającą kontrofensywę, aby odzyskać kolejne terytoria okupowane przez Rosję.

Austin rozmawiał telefonicznie z Szojgu w piątek rano. Jest to drugie takie połączenie od czasu inwazji Kremla na Ukrainę pod koniec lutego. Pierwsza taka rozmowa miała miejsce w maju.

Szojgu rozmawiał z Austinem m.in. o Ukrainie

Rzecznik Pentagonu generał brygady Pat Ryder potwierdził, że Austin rozmawiał telefonicznie z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu.

Reklama

- Sekretarz Austin podkreślił, jak ważne jest utrzymanie linii komunikacyjnych podczas trwającej wojny z Ukrainą - twierdzi Pentagon.

Z kolei rosyjski MON w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej poinformował, że "omówiono aktualne kwestie bezpieczeństwa międzynarodowego, w tym sytuację na Ukrainie".

Reklama

Reklama

Reklama