Reklama

Reklama

Scholz zapowiedział dostawę "supernowoczesnej broni" do Ukrainy

- Niemcy będą wspierać Ukrainę, tak długo, jak będzie to konieczne - powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz podczas swojego wystąpienia w Pradze. Szef niemieckiego rządu zapowiedział dostawy "supernowoczesnej broni" na Ukrainę.

Scholz podkreślił, że w dostawach broni na Ukrainę "potrzeba większej koordynacji i planowania". 

- Ukraina otrzyma "supernowoczesną broń" z Niemiec w najbliższych tygodniach - obiecał Olaf Scholz, cytowany przez Reutersa. W pakiecie mają się znaleźć m.in. systemy obrony, radary i drony.

Szef rządu stwierdził, że "Niemcy mogą ponieść specjalną odpowiedzialność w zakresie rozbudowy ukraińskiej artylerii i obrony powietrznej". 

Wojna w Ukrainie. Ofensywa na południu

Siły Zbrojne Ukrainy rozpoczęły ofensywę w okupowanym przez Rosjan obwodzie chersońskim na południu kraju - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka ukraińskiego dowództwa operacyjnego Południe Natalia Humeniuk.

Reklama

Rzeczniczka, którą cytuje portal Suspilne, przekazała, że wojska ukraińskie rozpoczęły działania ofensywne na różnych kierunkach, w szczególności w obwodzie chersońskim.

Region ten, przylegający do anektowanego przez Rosję w 2014 roku Krymu, był jedynym ukraińskim obwodem w całości zajętym przez wojska rosyjskie po rozpoczęciu 24 lutego inwazji na Ukrainę. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy