Reklama

Reklama

Scholz: Nie uznamy wyników pseudoreferendów na okupowanych terenach Ukrainy

- Nie zaakceptujemy wyników pseudoreferendów na okupowanych przez Rosjan obszarach Ukrainy i nadal będziemy wspierać ten kraj z niesłabnącą mocą - powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz w wywiadzie dla dziennika "Neue Osnabruecker Zeitung".

Odnosząc się do zarządzonej przez prezydenta Władimira Putina częściowej mobilizacji rezerwistów, szef niemieckiego rządu powiedział: "Putin popełnia błąd za błędem".

- Rosyjski prezydent mógłby natychmiast położyć kres tej wojnie, wycofując wojska z Ukrainy i podejmując rozmowy z Kijowem - podkreślił Olaf Scholz.

Olaf Scholz do Rosji: Nie róbcie tego

Kanclerz Niemiec ostrzegł prezydenta Rosji przed użyciem broni nuklearnej. Zapytany, czy Putin może wdrożyć swoje groźby, Scholz stwierdził: "Kto wie? Ale ja - tak jak i prezydent (USA) Joe Biden - chcę jasno powiedzieć Rosji: nie róbcie tego". 

Reklama

Władze okupacyjne w zajętych częściowo przez wojska rosyjskie czterech obwodach na wschodzie i południu Ukrainy twierdzą, że od piątku prowadzą tam pseudoreferenda w sprawie przyłączenia tych terenów do Rosji. Działania te na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego miały potrwać do wtorku. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy