Reklama

Reklama

SBU: FSB uczy, "jak chwalić Putina". Opracowują "przekazy dnia"

"Jednym z głównych zaleceń FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa - przyp. red.) jest chwalenie Putina" - do takich informacji dotarła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Według ukraińskich służb analitycy rosyjskiego urzędu opracowują specjalne instrukcje, które trafiają do wielu osób publicznych, nie tylko do polityków i urzędników.

"Jednym z głównych zaleceń FSB jest chwalenie Putina, jako że to on rzekomo 'osobiście uchronił Rosję przed zniszczeniem, a Rosjan - przed rzuceniem na kolana'" - głosi komentarz SBU w serwisie Telegram. Według ukraińskich służb analitycy FSB dodają też - by zwiększyć siłę przekonywania - rozdział "z najrzetelniejszymi danymi statystycznymi" o wysokim poparciu dla Putina.

Ponadto w instrukcjach FSB przedstawia argumenty, które mają rozwiać obawy Rosjan dotyczące sankcji i problemów gospodarczych kraju.

SBU: Instrukcje trafią do artystów i sportowców

Ukraińskie służby twierdzą, że przechwyciły dokument, gdy był rozsyłany przez sekretne kanały łączności do organów władzy wykonawczej w Rosji. Instrukcje mają stać się podstawą dla urzędników, artystów i sportowców rosyjskich do przygotowywania swoich wystąpień.

Reklama

Według SBU tezy te już wykorzystano podczas niedawnego forum ekonomicznego w Petersburgu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy