Reklama

Reklama

SBU: Całe jednostki odmawiają walki. "Zwycięstwo nadchodzi"

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że morale rosyjskich żołnierzy spada w związku z wysokimi stratami i brakiem wsparcia z tyłów natarcia. Żołnierzy miała też zszokować informacja o zatrzymaniu zastępcy szefa Rosgwardii Romana Gawriłowa. "Zwycięstwo Ukrainy jest blisko" - oświadczyła SBU.

W niedzielę agencja Ukrinform, powołując się na Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, poinformowała o przechwyceniu kolejnych rozmów rosyjskich żołnierzy. Wynika z nich, że morale wśród wrogich wojsk spada, a całe jednostki raportują o odmowie dalszej walki. 

Wojna w Ukrainie. Rosjanie odmawiają walki? "Są zdemoralizowani"

"Rosyjscy okupanci są zdemoralizowani ciężkimi stratami, słabym wsparciem tylnym i defraudacją funduszy przez generałów. Z rozmów przechwyconych przez SBU wynika, że raporty z odmową dalszej walki są składane przez całe jednostki, w tym wyższych oficerów" - podaje Ukrinform.

Agencja Ukrinform zauważa też, że rosyjskie wojsko nie rozumie znaczenia wojny w Ukrainie, a sami żołnierze są przekonani, że "traktuje się ich jako mięso armatnie" i wysyła na pewną śmierć. 

Reklama

Relacja z wydarzeń w Ukrainie NA ŻYWO

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: Zwycięstwo nadchodzi!

"Najeźdźcy, którzy są w Ukrainie, byli oszołomieni wiadomością rosyjskich mediów o zatrzymaniu zastępcy szefa Rosgwardii Romana Gawriłowa. Ich generał jest oskarżony o defraudację funduszy, w tym przeznaczonych na dostarczanie do jednostek walczących w Ukrainie. Dlatego stopniowo do okupantów przychodzi objawienie" - wskazuje agencja.

Według SBU nawet zwykli rosyjscy żołnierze nie chcą oddać życia za tych, którzy ich okradają.

"Zwycięstwo Ukrainy nadchodzi! Walczymy o naszą ojczyznę! Chwała Ukrainie" - oświadczyła SBU.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy