Reklama

Salwy artylerii w Kijowie i pięć wybuchów

W Kijowie słychać w piątek wieczorem salwy artylerii - poinformowała agencja Reutera, powołując się na świadka. Mer miasta Witalij Kliczko oświadczył, że Kijów jest w groźnej sytuacji, blisko miasta stoją Rosjanie. Nocą będzie bardzo trudno - dodał. Szef brytyjskiego wywiadu poinformował z kolei, że rosyjskie siły nadal posuwają się w kierunku Kijowa, ale wojsko Ukrainy stawia silny opór, koncentrując się na obronie kluczowych miast.

Kijów jest w groźnej sytuacji; "nocą i nad ranem będzie bardzo trudno" - oświadczył mer tego miasta Witalij Kliczko.

"Rosyjskie wojska są blisko stolicy. W mieście wojskowi i organy ścigania unieszkodliwiają grupy dywersyjne" - napisał na Telegramie.

Kijów: W pobliżu elektrociepłowni doszło do wybuchów

Mer poinformował, że wzmacniana jest ochrona mostów, na wjeździe do miasta i przy obiektach strategicznych instalowane są posterunki kontrolne. Przekazał też, że w odstępie trzech-pięciu minut w pobliżu elektrociepłowni na zachodzie Kijowa doszło do pięciu wybuchów.

Kijów przygotowuje się na naloty

Około godz. 21 (godz. 20 w Polsce) władze kijowskie wydały ostrzeżenie w związku z możliwym nalotem. Wszyscy mają udać się do schronów - zaapelowano.

Reklama

Reuters napisał, powołując się na świadka, że wieczorem słychać było w Kijowie salwy artylerii. Inny świadek mówił o odgłosach strzałów na zachodzie miasta.

Brytyjski generał: Rosjanie chcą okrążyć stolicę

Szef brytyjskiego wywiadu wojskowego gen. Jim Hockenhull poinformował z kolei, że siły rosyjskie nadal posuwają się wzdłuż dwóch osi w kierunku Kijowa. "Ich celem jest okrążenie stolicy, zapewnienie kontroli nad ludnością i zmiana reżimu" - napisał generał w komunikacie przekazanym przez brytyjskie ministerstwo obrony.

"Rosja kontynuuje ataki na Ukrainie. W nocy Rosja rozpoczęła serię skoordynowanych ataków na cele w Kijowie. W Czernihowie i Charkowie użyte zostały wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet. Ukraińskie wojsko nadal stawia silny opór, koncentrując się na obronie kluczowych miast na całej Ukrainie" - wskazał.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Kijów | Witalij Kliczko | Rosja | Wojna w Ukrainie 2022 | atak Rosji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy