Reklama

Reklama

Rutte nie wysłucha Zełenskiego. Holenderscy posłowie zdecydowali

Nie będzie mnie tam - zakomunikował na Instagramie premier Holandii Mark Rutte, odnosząc się do czwartkowego przemówienia przed izbą niższą tamtejszego parlamentu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Posłowie nie wyrazili zgody na obecność szefa rządu.

Po raz pierwszy w historii Tweede kamer (holenderski parlament red.) zagraniczna głowa państwa wystąpi ze swoim przesłaniem. Wcześniej nie było to możliwe, ale izba niedawno zmieniła swój regulamin, który teraz to dopuszcza.

Wystąpieniu ukraińskiego prezydenta nie będzie się przysłuchiwał premier Mark Rutte, mimo że wyraził taką wolę. Rzecznik przewodniczącej izby niższej parlamentu Very Bergkamp potwierdził, że prośba szefa rządu nie została przyjęta.

Prezydent Zełenski będzie przemawiał tylko do posłów - powiedział mediom w poniedziałek wieczorem rzecznik przewodniczącej. Mark Rutte nie jest członkiem Tweede kamer. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy