Reklama

Reklama

Rosyjskie samoloty szturmowe zestrzelone nad Basztanką

Siły ukraińskie zestrzeliły dwa rosyjskie Su-25. Do udanej akcji doszło nad Basztanką - jednym z kluczowych miast w obwodzie mikołajowskm na południowym wschodzie Ukrainy.

O zestrzeleniu rosyjskich samolotów szturmowych informuje na Facebooku Dowództwo Powietrzne "Południe". Jak czytamy, akcji dokonali żołnierze tej jednostki. Dowództwo precyzuje, że do zestrzelenia maszyn doszło 29 września ok. godz. 17:00 czasu lokalnego.

Rosyjskie samoloty szturmowe zestrzelone nad Basztanką

Samoloty zestrzelono nad Basztanką w obwodzie mikołajowskim, na południowym wschodzie Ukrainy. "Niszczymy wroga na ukraińskim niebie, stajemy w obronie naszej ojczyzny!" - czytamy we wpisie jednostki.

Su-25 to samolot szturmowy radzieckiej produkcji. Jego głównym zadaniem jest bezpośrednie wspieranie wojsk lądowych na polu walki. Prototyp tej maszyny powstał w latach 70. ubiegłego wieku i od tamtego czasu był wielokrotnie udoskonalany na potrzeby konfliktów zbrojnych.

Reklama

Tego typu samoloty szturmowe były często wykorzystywane przez Rosjan w Afganistanie.

Rosjanie ponoszą coraz większe straty na froncie

Z najnowszych danych wywiadowczych aktualizowanych na bieżąco przez stronę ukraińską wynika, że od początku wojny w Ukrainie zginęło 58 580 rosyjskich żołnierzy. Ostatniej doby na froncie zginęło kolejnych 430 Rosjan - poinformował ukraiński Sztab Generalny.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy