Reklama

Reklama

Rosyjskie dowództwo chce "wzmocnić" wojsko. Żołnierze nie dostają pieniędzy

Dowództwo rosyjskiej samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych przestało płacić żołnierzom, zwłaszcza tym, którzy znajdują się w szpitalach - informuje Ukraińska Prawda, powołując się na komunikat Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy. Żołnierze na wznowienie płatności mogą liczyć dopiero po przedstawieniu odpowiednich dokumentów i za zgodą dowódcy.

We wtorek w codziennym komunikacie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy pojawiła się informacja, że decyzją dowództwa zaprzestano wypłacania dodatku pieniężnego dla rosyjskich żołnierzy

"Z powodu dużych strat w walkach znacznie obniżył się stan moralny i psychiczny w jednostkach utworzonych na czasowo okupowanych terytoriach" - wskazano. 

Rosjanie chcą "poprawić stan gotowości bojowej", więc przestali wypłacać pieniądze

Jak przekazano, według informacji, do których udało się dotrzeć stronie ukraińskiej, dowództwo rosyjskiej samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych przestało wypłacać dodatek pieniężny dla czasowo nieobecnych żołnierzy, by "poprawić stan gotowości bojowej"

Reklama

Brak wypłat dotyczy przede wszystkim żołnierzy, którzy są leczeni.  

"Wznowienie płatności następuje dopiero po dostarczeniu dokumentów usprawiedliwiających nieobecność i za osobistą zgodą dowódcy" - przekazano.

Wojna w Ukrainie. Rosja próbuje utrzymać kontrolowane terytoria

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy siły rosyjskie wciąż koncentrują się na ustanowieniu kontroli na terytorium obwodu donieckiego, a także na utrzymaniu okupowanych terytoriów.

Wojska ukraińskie od kilku dni prowadzą ofensywę. Według informacji przekazanych przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego od początku miesiąca Ukraińcom udało się odzyskać 6 tys. kilometrów kwadratowych terytorium zajmowanego przez Rosjan. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy