Reklama

Reklama

Rosyjskie ciężarówki utknęły na granicy z Łotwą. Czas oczekiwania to ponad sześć dni

Każdego dnia dochodzi do kilkunastu prób ominięcia unijnych sankcji - informuje łotewska straż graniczna. Jak podała w niedzielę agencja LETA, na przejściu granicznym z Rosją czeka ponad 1200 ciężarówek.

W niedzielę rano ok. 850 ciężarówek stało w kolejce na łotewsko-rosyjskim przejściu granicznym Terehova - przekazała agencja, powołując się na Państwową Służbę Dochodów. Prognozowany czas oczekiwania na granicy w tym miejscu to ponad sześć dni.

Ponad 400 ciężarówek czeka też na wyjazd do Rosji na przejściu Grebnova. Tam czas oczekiwania również sięga sześciu dni.

Próby obejścia sankcji

Irina Golubeva, przedstawicielka służb pracujących na przejściu granicznym Terehova, zwróciła uwagę, że mimo tego, iż okres przejściowy dotyczący większości towarów objętych sankcjami już minął i firmy transportowe powinny wiedzieć, że nie mogą wwozić pewnych dóbr do Rosji, wciąż podejmowane są próby przewozu takich ładunków przez granicę.

Reklama

- Codziennie w ramach kontroli ładunku w obu kierunkach wykrywa się 14-15 prób obejścia sankcji - podkreśliła. Wykrywane towary to np. drewno, farby, meble, alkohol, różne towary luksusowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy