Reklama

Reklama

Rosyjski wóz zniszczony. Dron zrzucił na niego pociski

Rosyjski wóz bojowy piechoty został zniszczony w wyniku zrzucenia wybuchowych pocisków z drona - poinformowały ukraińskie media. Nagranie akcji opublikował w mediach społecznościowych założyciel i pierwszy dowódca pułku "Azow" Andrij Biłecki.

Na nagraniu opublikowanym na Telegramie, widać jak stojący w polu BMP-3 jest niszczony za pomocą pocisków zrzucanych z drona. Chwilę później kamera rejestruje płonący wrak pojazdu.

"To drugi BMP-3, który zszedł jednego dnia. Pierwszy został zniszczony przez drona, drugi - przez czołg pułku Azow" - przekazał Biłecki.

Zahamowane postępy w Donbasie

Od 24 lutego Rosja straciła na Ukrainie ponad 41 tys. żołnierzy w tym ok. 200 ostatniej doby - wynika z ostatnich danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy. Wśród rosyjskich strat jest również 1768 czołgów, 4011 wozów opancerzonych, 223 samoloty i 190 śmigłowców.

Reklama

Zobacz też: Wojna w Ukrainie. Wojsko o możliwym ataku z morza

Z ostatnich informacji wywiadowczych - zarówno ukraińskich, jak i zachodnich wynika, że Rosja "straciła inicjatywę w walce o Donbas". Źródła Sky News zwracają uwagę na zmienne fazy wojny w Ukrainie i zaznaczają, że Rosja ma możliwość "adaptowania się".

Wcześniej w tym miesiącu źródła podkreślały, że wojska rosyjskie robią "prawdziwe postępy" na drodze ku przejęciu kontroli nad Donbasem.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy