Reklama

Reklama

Rosyjski statek z rakietami przepłynął przez Bosfor. Ukraina chce wyjaśnień

Ukraińskie MSZ przekazało ambasadorowi Turcji notę dyplomatyczną w związku z przepłynięciem przez Cieśninę Bosfor rosyjskiego statku z rakietowymi systemami przeciwlotniczymi S-300PMU-2. Strona ukraińska wyraziła zaniepokojenie tą sytuacją i wezwała Turcję do złożenia wyjaśnień.

W poniedziałek do MSZ w Kijowie zaproszono ambasadora Turcji w tym kraju Yagmura Ahmeta Guldere - czytamy w komunikacie resortu. Strona ukraińska wyraziła zaniepokojenie informacjami o przetransportowaniu statek Sparta II zestawów rakietowych systemów przeciwlotniczych S-300PMU-2. Jednostka płynęła z Syrii do Rosji przez Cieśninę Bosfor. Statek został zafrachtowany przez rosyjskie ministerstwo. 

Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Mykoła Toczycki zwrócił się do strony tureckiej o udzielenie oficjalnych informacji m.in. na temat ładunku, który był transportowany statkiem Sparta II.

Reklama

Toczycki wyraził nadzieję, że strona turecka będzie przestrzegać swojej decyzji z 28 lutego w sprawie zamknięcia czarnomorskich cieśnin dla rosyjskich jednostek wojskowych podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy