Reklama

Reklama

Rosyjski pocisk trafił w centrum handlowe. W środku ponad tysiąc cywilów

Rosyjski pocisk trafił w centrum handlowe w Krzemieńczuku, gdzie było ponad tysiąc cywilów - przekazał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. "Nie sposób nawet pomyśleć, ile jest ofiar" - dodał. Najnowsze informacje mówią o 10 zabitych i ponad 40 rannych

Wcześniej szef władz obwodu połtawskiego Dmytro Łunin poinformował, że są ofiary śmiertelne ataku na Krzemieńczuk.

Pocisk rakietowy trafił w "bardzo zatłoczone miejsce" - przekazywał Łunin.

Kyryło Tymoszenko, zastępca szefa kancelarii prezydenta początkowo informował o śmierci dwóch osób i 20 rannych. Najnowszy bilans to 10 zabitych i 40 rannych.

Szef biura prezydenta Andrij Jermak w reakcji na ostrzał zaapelował o uznanie Rosji za kraj sponsorujący terroryzm.

Trwa akcja ratunkowa. Z pożarem walczy ponad stu strażaków. Powierzchnia pożaru przekroczyła 10 tys. m kw.

Reklama

Dowództwo ukraińskich sił powietrznych podało, że w budynek trafiły rakiety Ch-22 wystrzelone z bombowców Tu-22M3. Samoloty wyleciały z lotniska Szajkowka w obwodzie kałuskim w Rosji, a pociski wystrzeliły w obwodzie kurskim.

Rosyjskie ostrzały. Rejony Odessy i Kijów

W poniedziałek wojska rosyjskie ostrzelały rejony Odessy. Pocisk został wystrzelony przez bombowiec strategiczny Tu-22. Rannych zostało co najmniej sześć osób, zniszczeniu uległy budynki gospodarcze i mieszkalne.

Z kolei w niedzielę doszło do ataku rakietowego na Kijów - było to najpoważniejsze uderzenie na stolicę od 29 kwietnia. Wskutek ataku jedna osoba zginęła, a sześć zostało rannych. Trafiono w ośmiopiętrowy budynek mieszkalny. Wśród rannych jest siedmioletnia dziewczynka i jej matka - Rosjanka. Ojciec dziecka zginął.

W Krzemieńczuku Rosjanie ostrzelali w kwietniu największą w kraju rafinerię. Władze zapowiedziały, że do końca roku obiekt nie wznowi działania.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy