Reklama

Reklama

Rosyjski okręt wojenny u wybrzeży Włoch. Prowokacyjne zachowanie Moskwy

W odległości 150 mil od włoskiej Apulli przepłynął rosyjski okręt wojenny - poinformowały służby rządu w Rzymie. - Jest to wynik agresywnej postawy Moskwy - przekazała agencja Ansa. Admirał włoskiej floty zauważył, że na Morzu Śródziemnym jest obecnie 20 rosyjskich jednostek wojskowych.

Chwilowy niepokój we Włoszech wywołała informacja o tym, że rosyjski krążownik rakietowy Wariag przepłynął w odległości 150 mil morskich od brzegów Apulii na południu kraju. Przedstawiciele Marynarki Wojennej, która obserwuje wszystkie rosyjskie jednostki na Morzu Śródziemnym, wyjaśnili, że ich obecność jest coraz częstsza i ma charakter pokazowy.

Przy tej okazji powtórzono, że zarówno włoska marynarka, jak i NATO bacznie monitorują każdy rosyjski okręt w tym rejonie.

Włoskie służby wytłumaczyły, że takie pokazowe operacje to wynik "agresywnej postawy Moskwy", która wysyła na Morze Śródziemne coraz więcej swoich jednostek - zaznacza agencja Ansa.

Reklama

Admirał włoskiej marynarki: Na Morzu Śródziemnym jest 18 okrętów rosyjskich

Jak pisze włoska agencja, informacja o obecności krążownika w pobliżu włoskiego wybrzeża pojawiła się na specjalistycznych stronach internetowych. Później okręt przepłynął 150 mil, znajdował się więc 300 mil od wybrzeża Apulii, i kierował się w stronę Krety.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ewakuacja z Siewierodoniecka niemożliwa. Rosjanie zniszczyli mosty  

Szef sztabu włoskiej marynarki, admirał Enrico Credendino poinformował, że na Morzu Śródziemnym znajduje się 18 rosyjskich okrętów nawodnych oraz dwa podwodne. - Nigdy wcześniej nie było ich tak wiele - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy