Reklama

Reklama

Rosyjski minister skarży się na sankcje: Zniszczyły logistykę

Rosyjski minister transportu Witalij Sawielew oświadczył, że zachodnie sankcje praktycznie zniszczyły całą logistykę w Rosji i spowodowały poważne problemy - poinformowała agencja Ukrinform, powołując się na rosyjską agencję Interfax.

- Sankcje nałożone dzisiaj na Rosję praktycznie zniszczyły całą logistykę w naszym kraju. Jesteśmy zmuszeni do poszukiwania nowych korytarzy transportowych - powiedział Sawielew podczas wizyty w obwodzie astrachańskim.

Według ministra władze liczą na rozwiązanie tego problemu za pomocą międzynarodowego korytarza transportowego Północ-Południe, który łączy astrachańskie porty nad Wołgą, port Olja na kanale wołżańsko-kaspijskim i Machaczkała na Morzu Kaspijskim.

Sankcje osłabiają rosyjską gospodarkę

Po rozpoczęciu przez Rosję wojny na pełną skalę przeciwko Ukrainie największy światowy przewoźnik kontenerowy Maersk zaprzestał operacji w Rosji. Podobnie przewoźnicy FEdEx i UPS zaprzestali dostarczać towary do Rosji.

Reklama

Ponadto firmy przewozowe MSC, Hapag-Lloyd i Yang Ming zawiesiły wynajmowanie statków do przewozu swoich towarów do Rosji. Wcześniej UE, USA i Kanada zamknęły swoje przestrzenie powietrzne dla rosyjskich samolotów. 

Reklama

Reklama

Reklama