Reklama

Rosyjski magazyn w Szachtarsku znów płonie. Ukraina dokończyła dzieła

W czwartek ukraińskie wojska przeprowadziły kolejny ostrzał rosyjskiego magazynu paliw w Szachtarsku w okupowanym Donbasie - powiadomił portal NV. Umożliwiła to kremlowska telewizja. Na jednej z anten wyemitowano audycję o skutkach poprzedniego ataku. Ukraińcy mogli "dokończyć dzieła".

Ukraińskie siły zniszczyły w środę wieczorem rosyjski skład paliw na terytorium samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Lojalny wobec Kijowa doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko informował na Telegramie, że w wyniku skutecznego ataku doszło do pożaru co najmniej 12 cystern, które znajdowały się na stacji kolejowej.

Rosjanie sami sobie zaszkodzili

Efekty ostrzału zostały następnie zaprezentowane przez korespondenta rosyjskiej telewizji Rossija-24 Borisa Maksudowa. Pozwoliło to ukraińskim wojskom "dokończyć dzieła" i w czwartek zniszczyć kolejne cztery cysterny o pojemności 60 ton.

Reklama

Podobny przypadek miał miejsce m.in. w sierpniu. Wówczas sztab rosyjskiej grupy Wagnera w okupowanej Popasnej w obwodzie ługańskim został ostrzelany po tym, gdy jeden z rosyjskich reporterów opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia z bazy

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wojna w Ukrainie 2022 | pożar | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy