Reklama

Reklama

Rosyjski krążownik w pobliżu Gibraltaru. Jest obserwowany przez siły USA

Płynący z misji na Morzu Śródziemnym rosyjski krążownik rakietowy Marszał Ustinow jest pod obserwacją amerykańskiej marynarki wojennej. Jej dwa niszczyciele zbliżyły się do rosyjskiego okrętu w pobliżu Gibraltaru - podał w piątek hiszpański dziennik "La Razon".

Gazeta przypomina, że Marszał Ustinow opuszcza Morze Śródziemne po sześciu miesiącach i zaznacza, że misja ta miała związek z rosyjską inwazją na Ukrainę. Jednostka ta jest takim samym krążownikiem rakietowym jak Moskwa, zatopiona przez siły ukraińskie w kwietniu na Morzu Czarnym.

Według "La Razon" kurs Marszała Ustinowa jest obserwowany z bliska przez amerykańskie niszczyciele USS Cole i USS Bainbridge.

Rosyjskie okręty wojenne u wybrzeży Portugalii

W ostatnich dniach także portugalskie media donosiły o pojawieniu się u brzegów Półwyspu Iberyjskiego rosyjskich okrętów wojennych. We wtorek media cytowały źródła wojskowe, które potwierdziły, że pomiędzy poniedziałkiem a środą na wodach wyłącznej strefy ekonomicznej Portugalii zaobserwowano dwa rosyjskie okręty zmierzające z Zatoki Biskajskiej w kierunku Morza Śródziemnego. 

Reklama

Lizbońskie radio Observador i telewizja RTP odnotowały, że w ostatnich miesiącach widoczny jest duży ruch rosyjskiej floty wojennej na wodach atlantyckich i śródziemnomorskich. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy