Reklama

Reklama

Rosyjski deputowany chce zamienić Wielką Brytanię w "marsjańską pustynię"

Nazywana "klakierką Putina" rosyjska propagandystka Olga Skabiejewa podchwyciła na antenie telewizji groźby, które wcześniej rzucał deputowany Andriej Gurulow. Skabiejewa nie mogła odżałować, że Rosja nie uderzyła podczas pogrzebu brytyjskiej królowej Elżbiety II. - Najlepszy moment - dodawała. Wcześniej Gurulow straszył Wielką Brytanię uderzeniem, które zamieni ją w "marsjańską pustynię".

Julia Davis - dziennikarka analizująca rosyjskie media państwowe - pokazała w sieci kolejne nagranie z programów w rosyjskiej telewizji. Na kanale pierwszym rosyjskiej telewizji swoje "pięć minut" miał deputowany Dumy Państwowej Andriej Gurulow.

"Rosja wygra. Bez względu na koszty"

- Rosja wygra. Bez względu na koszty - orzekł na wstępie. - Biden (prezydent USA Joe Biden - red.) mówi, że uderzymy w Ukrainę bronią atomową. Możemy użyć broni nuklearnej, ale po co, skoro wciąż chcemy tam żyć? - kontynuował.

Na tym jednak nie zakończył. Choć zaznaczył, że atak nuklearny na Ukrainę "nie opłaca się" Rosji, to już w przypadku Niemiec, czy Wielkiej Brytanii taki problem nie istnieje.

Reklama

Gurulow kpi z NATO

W tym miejscu Gurulow zakpił z możliwości odpowiedzi NATO na taki atak. - Jeśli zamienimy Wielką Brytanię w "marsjańską pustynię" - używając do tego atomu - to dla kogo oni uruchomią artykuł 5.? Dla nieistniejącego państwa? - kpił. Artykuł, o którym mówił polityk zakłada, że w przypadku ataku na jednego z członków NATO, pozostałe państwa mają obowiązek odpowiedzieć tak, jakby zaatakowane je same. 

Swoje tezy Gurulow powtórzy również w programie nazywanej "klakierką Putina" Olgi Skabiejewej. Słowa deputowanego podchwyciła też prowadząca. - Powinniśmy zaatakować podczas pogrzebu brytyjskiej królowej. Wszystkie głowy państw w jednym miejscu. Idealny moment - mówiła.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy