Reklama

Reklama

Rosyjski czołg zniszczony z powietrza. Do sieci trafiło nagranie

Nieco ponad półtorej minuty - tyle trwa nagranie, na którym widać jak ukraińskie wojsko niszczy rosyjski czołg T-72B3. Do ataku wykorzystano drona. Na wideo widać, jak na opancerzony pojazd spada kilka pocisków, które powodują potężną eksplozję, doszczętnie niszcząc pojazd. Pod postem w mediach społecznościowych wskazano, że dwóm osobom z załogi czołgu udało się uciec. Jedna osoba zginęła. "Zamienił się w popiół. Wróci do domu w słoiku po majonezie" - napisano.

Ukraińska brygada szturmowa opublikowała w serwisie Telegram wideo pokazujące jak rosyjski czołg T-72B3 zostaje całkowicie zniszczony w niecałe dwie minuty.

We wpisie pod nagraniem napisano, że jeden z pocisków trafił najprawdopodobniej w skład amunicji, powodując ogromną eksplozję.

"Nasz dron niszczy rosyjski czołg T-72B3 przy pomocy domowej amunicji.  Dwa orki uciekły, a mechanik-kierowca, który był w środku, obrócił się w popiół i powróci do domu w słoiku po majonezie" - napisano pod postem.

Wojna w Ukrainie. Rosną straty Rosjan

Według najnowszych danych opublikowanych przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy łączne rosyjskie straty od 24 lutego do 16 maja wynoszą: 27,7 tys. żołnierzy, 1228 czołgów, 2974 pojazdów opancerzonych, 577 systemów artyleryjskich, 195 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 89 systemów przeciwlotniczych, 200 samolotów, 165 helikopterów, 2101 pojazdów i cystern, 427 dronów, 13 jednostek pływających i 97 pocisków manewrujących.

Reklama

W poniedziałkowym raporcie sztab generalny wskazał, że minionej doby siły rosyjskie straciły 300 żołnierzy, osiem czołgów, 16 pojazdów opancerzonych, 22 systemy artyleryjskie, helikopter i 11 dronów.

Reklama

Reklama

Reklama